Zwrócił medal Prezydentowi

Zwrócił medal Prezydentowi

- Dzisiaj jako obywatel II kategorii odsyłam ten medal do Pałacu Prezydenckiego - powiedział Jarosław Chojnacki.

- Dzisiaj jako obywatel II kategorii odsyłam ten medal do Pałacu Prezydenckiego - powiedział w trakcie programu Jarosław Chojnacki.

 

Jarosław Chojnacki, mąż Pani Krystyny (której historię opowiadaliśmy Państwu w niedzielę), w trakcie programu na żywo zwrócił Prezydentowi RP brązowy krzyż zasługi przyznany mu w 2002 roku za działalność społeczną na rzecz dzieci i młodzieży, a także za działalność na rzecz służby zdrowia.

 

- Otrzymaliśmy z żoną (brązowy krzyż zasługi - przyp.red.), bo przecież bez jej zgody i bez jej wsparcia moja działalność w tym zakresie za którą otrzymałem od Prezydenta RP medal, nie mogłaby mieć miejsca. Dzisiaj jako obywatel II kategorii odsyłam ten medal do Pałacu Prezydenckiego. Być może kiedyś się zwrócę po niego, jak moja żona odzyska godność, którą utraciła w tym postępowaniu - powiedział w trakcie programu Jarosław Chojnacki.

 
W studiu sprawę komentowali m.in. Prof. Witold Modzelewski (ekspert podatkowy), Łukasz Abgarowicz (PO), Adam Rogacki (PiS).

 

- Mam nadzieje ze po dzisiejszym programie urzędnicy którzy podejmowali te decyzje beda bili sie w pierś - skomentował sprawę Adam Rogacki, poseł.

 

Żona Pana Jarosława - Krystyna - w maju tego roku, po 17 latach walki ze skarbówką, popełniła samobójstwo.

 

 

Odcinek już niedługo do obejrzenia w serwisie IPLA.