Wracamy 7 września!

Wracamy 7 września!

Po wakacyjnej przerwie opowiemy historię przedsiębiorcy, który z poczucia bezsilności w walce z urzędnikami popełnił samobójstwo.

Z niedzielnym odcinkiem, w którym opowiadaliśmy historię walki Alfreda Włodarskiego z Agencją Nieruchomości Rolnej, zakończyliśmy kolejny sezon programu "Państwo w państwie".  Bardzo dziękujemy za Państwa wsparcie i obecność przed telewizorami.

 

Na antenę wracamy 7 września z dramatyczną historią Krystyny Chojnackiej, która z poczucia bezsilności wobec kontroli celnych prowadzonych w jej firmie popełniła samobójstwo. Firmę kosmetyczną -  "Christine"-  Chojnacka wraz z mężem założyła jeszcze w latach 90-tych. Już wtedy skarbówka nakazała firmie płacenie podatku akcyzowego za pakowane kosmetyki. W sumie chodziło o 3 mln zł, które jak się póżniej okazało zostały przez urzędników naliczone niesłusznie.

 

Kobieta wygrywała z celnikami w sądzie, ale Ci nie dawali za wygraną i odwoływali się od każdej decyzji. Na dzień przed śmiercią Chojnackiej odbyła się kolejna rozprawa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku, podczas której sąd po raz 17. skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia!

 

Kobieta w sumie o zwrot nienależnie pobranego podatku akcyzowego walczyła 21 lat.