Były sędzia zapowiedział pomoc!

Były sędzia zapowiedział pomoc!

- Jeżeli po tym programie nie zareagują Prokurator Generalny i RPO to już trzeba będzie załamać ręce - mówi Janusz Wojciechowski.

- Jeżeli po tym programie nie zareagują Prokurator Generalny i Rzecznik Praw Obywatelskich to już trzeba będzie załamać ręce - mówi Janusz Wojciechowski, europoseł, były sędzia. 

 


Były sędzia, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego - Janusz Wojciechowski, zapowiedział interwencję w sprawie Krystiana Brolla. Bohater niedzielnego odcinka jest od 8 lat w zakładzie psychiatrycznym w Rybniku, gdzie trafił oskarżony o składanie gróźb karalnych.  

 

- Umieszczenie w zamkniętym zakładzie może nastąpić tylko wtedy gdy ktoś, niepoczytalny człowiek, popełnił czyn o dużej szkodliwości społecznej. Groźba karalna jest jednym z łagodniejszych przestępstw w kodeksie karnym. Nie wolno go było zamknąć nawet na godzinę! Nawet jeżeliby były dowody, że on rzeczywiście takich gróźb się dopuścił – mówi Janusz Wojciechowski, europoseł, były sędzia. 

 


Frustracji całą sprawą nie ukrywał też prof. Piotr Kruszyński -  Dlaczego tego człowieka nie przesłuchał prokurator tylko policjant? To jest coś co mnie najbardziej przeraża. Bo policjant nie ma takiej wiedzy z zakresu procesu karnego jak prokurator - powiedział w programie.

 

Odcinek, w którym opowiadaliśmy o historii Krystiana Brolla już niedługo dostępny online w zakładce BOHATEROWIE.