Biała księga problemów podatkowych

Biała księga problemów podatkowych

Wspólna inicjatywa "Rzeczpospolitej" i programu "Państwo w państwie".

- W  naszej publikacji nie tylko wskazujemy wadliwe przepisy podatkowe i wynikającce z nich problemy, ale również przedstawiamy propozycje zmian, które uproszczą prowadzenie działalności. To jest wynik wielomiesięcznej pracy dziennikarzy "Rz", przedsiębiorców i doradców podatkowych - Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Rzeczpospolitej.

 


Dziennik "Rzeczpospolita" we współpracy z programem "Państwem w państwie", Krajową Izbą Doradców Podatkowych, a także konfederacją Lewiatan przygotował Białą księgę problemów podatkowych. Jest ona podsumowaniem akcji "Uprośćmy podatki" prowadzonej w okresie luty czerwiec 2013 r. 

 

- Postulaty tu zawarte adresujemy do Ministra Finansów i posłów z sejmowej Komisji Finansów Publicznych - mówią inicjatorzy akcji.

 

Głównymi założeniami "Białej księgi" jest zmniejszenie biurokracji doskwierającej podatnikom, a także spowodowanie by organy skarbowe były bardziej przyjazne dla przedsiębiorców. W spisie wadliwych regulacji podatkowych możemy znaleźć konkretne artykuły ustaw, które warto by zmienić, wraz z konkretną propozycją ich zmiany.

 

- Podobno są w życiu tylko dwie rzeczy pewne: śmierć i podatki. Niestety, z naszej "Białej księgi problemów podatkowych" wynika, że te ostatnie dawno już pewne być przestały - pisze we wstępie do księgi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".


- Traktujemy "Białą księgę" jako cenny głos w dyskusji - mówi Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych.

 

 

 


Zapraszamy do lektury!