AntyPaństwo 2017 przyznane!

AntyPaństwo 2017 przyznane!

Małgorzata Suchanowska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pajęcznie, została wybrana przez widzów. Urzędniczka przez osiem lat blokowała możliwość budowy domu przez bohatera naszego reportażu Marka Zawadzkiego.

Małgorzata Suchanowska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pajęcznie, została wybrana przez widzów i przez redakcję programu. Urzędniczka przez osiem lat blokowała możliwość budowy domu przez bohatera naszego reportażu Marka Zawadzkiego.

 

Pan Marek twierdzi, że pani inspektor się na niego uwzięła. Przez osiem lat wydawała decyzje, które potem były uchylane przez sądy administracyjne. 

 

- Spór zaczął się o dwadzieścia centymetrów – mówi rozgoryczony.

 

Tyle, że urzędnicy najpierw stwierdzili, że dom jest za wysoki o metr. Zmierzyli to, jak mówi pan Marek, „na oko”. Sądownie ustalono, że to faktycznie nie jest metr i nie ma podstaw do wstrzymania budowy.

 

- To są bardzo proste czynności, które generalnie są nauczane w szkole podstawowej. Metr jest jednostką niezmienną - zauważa jeden z ekspertów.

 

Właśnie dlatego, zdaniem naszych widzów Małgorzata Suchanowska zasługuje na antynagrodę. Pani inspektor podziękowała za nią telefonicznie, ale odmówiła ponownej wizyty w naszym studiu, żeby ją osobiście odebrać. Statuetkę i dyplom wyślemy więc pocztą. 

 

AntyPaństwo jest to antynagroda dla urzędników, z którymi obywatelom najtrudniej się porozumieć, dla urzędników, którzy w najbardziej jaskrawy sposób pokazali, że nie rozumieją misji urzędu, który sprawują i zapomnieli, że ma to być służba.