Zamiast mieszkań - piramida

Zamiast mieszkań - piramida

Kilkaset rodzin straciło oszczędności życia. Chcieli kupić nowe mieszkania, a przez niegospodarność prezesa wspólnoty mieszkaniowej zostali z niczym.

Śmiał się odezwać...

Śmiał się odezwać...

Taksówkarz został potraktowany gazem, zakuty w kajdanki i zatrzymany przez policję. Tylko dlatego, że ośmielił się skomentować nieudolność funkcjonariuszy podczas interwencji.

Wyłudzał uczucia i pieniądze

Wyłudzał uczucia i pieniądze

Cztery kobiety, cztery związki i wyłudzone ponad 10 milionów złotych. Oszust matrymonialny przez kilkanaście lat mamił swoje partnerki, wszystko po to, by wyciągnąć od nich pieniądze.

Znak widmo

Znak widmo

Kierowca dostał mandat, za niezatrzymanie się przed znakiem STOP. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znaku nie było! Czy policja może nadużywać zaufania kierowców i wmawiać im wykroczenia, które nie miały miejsca?

Kto kogo napadł?

Kto kogo napadł?

Konwojenci przewożący dużą ilość gotówki myśleli, że bronią się przed napadem. Teraz to oni są oskarżeni o napaść na policjantów. Jak doszło do fatalnej pomyłki i kto jest za nią odpowiedzialny?

Wieś pod specjalnym nadzorem

Wieś pod specjalnym nadzorem

Inwigilacja, donosy i nagrywanie każdego kroku – to codzienność mieszkańców świętokrzyskiego Podmielowca. Jedna z rodzin nęka sąsiadów, wykorzystując do tego przepisy i miejscową policję.

Toksyczny biznes

Toksyczny biznes

Nielegalne składowisko chemikaliów zagraża mieszkańcom wielkopolskich Szołajd. Wójt rozważa ewakuacje wsi, ponieważ władze nie są w stanie dotrzeć do właściciela działki.

Policja w dobie koronawirusa

Policja w dobie koronawirusa

W związku z rządowymi obostrzeniami dotyczącymi wychodzenia z domów, dochodzi do kontrowersyjnych interwencji policjantów. Czy wszyscy funkcjonariusze odpowiednio korzystają ze zwiększonych uprawnień?

"Po prostu wydawało nam się..."

"Po prostu wydawało nam się..."

Policja chciała ukarać kierowcę za wykroczenie, którego nie popełnił! Gdyby nie kamerka samochodowa, pan Kamil musiałby zapłacić za to, że policjantom, jak sami powiedzieli na sali sądowej, "coś się wydawało". Czy to faktycznie nieuwaga, czy próba poprawienia statystyk wystawianych mandatów?

Wieczny górnik

Wieczny górnik

Zamiast zasłużonej emerytury - stres i bieganie po sądach! Pan Jerzy, jak twierdzi, ponad 25 lat przepracował pod ziemią. Gdy chciał przejść na emeryturę, od ZUSu i Sądu usłyszał, że musi jeszcze pracować 4 lata. Jednak po tym czasie, po raz kolejny odmówiono mu świadczenia!

Zagadka nie do rozwiązania?

Zagadka nie do rozwiązania?

W wypadku ginie młoda dziewczyna - mimo upływu lat, kierowca który go spowodował pod wpływem alkoholu, nie został ukarany. Dlaczego? Samochód prowadził jeden z bliźniaków jednojajowych, a prokuratura nie jest w stanie ustalić który.

Na swoich śmieciach

Na swoich śmieciach

Kobieta znosi do mieszkania tony śmieci, zatruwając w ten sposób życie sąsiadów. Zarówno administracja, jak i odpowiednie służby nie są w stanie nic z tym zrobić.

Archiwum