Bez troski...

Bez troski...

Mieli go pilnować, zostawili samego! W szkole specjalnej powiesił się młody chłopak- dyrekcja wiedziała o jego skłonnościach samobójczych, mimo to wychowawca pozwolił mu wyjść z zajęć. Prokuratura nie widzi winnych.

Zostawione same sobie...

Zostawione same sobie...

Stella, dziewczyna chorująca na autyzm, stanowi zagrożenie dla siebie i swojej matki. Jest agresywna, zdarzyło się jej sięgnąć po nóż. Mimo postanowienia sądu, Domy Pomocy Społecznej przypadkach odmawiają przyjęcia.

Zrobił mieszkańcom pod górkę...

Zrobił mieszkańcom pod górkę...

Osiedle na którym mieszkają głównie starsi i schorowani ludzie zostało odcięte od świata ze względu na błędy wójta. Droga wybudowana bez zezwolenia została zamknięta, a na osiedle nie wjedzie nawet pogotowie!

Bronił się, czy chciał zabić?

Bronił się, czy chciał zabić?

Stanął w obronie kobiet, teraz staje przed sądem. Pan Jacek postrzelił mężczyznę, który podczas kłótni wyciągnął nóż. Prokuratura stwierdziła, że nie była to obrona konieczna i postawiła zarzut usiłowania zabójstwa.

Sprawcy- po 3 lata. Dla ofiary dożywocie...

Sprawcy- po 3 lata. Dla ofiary dożywocie...

20 letni chłopak zostaje pobity, pozostawiony na jezdni i przejechany samochodem. Do końca życia pozostanie niepełnosprawny. Napastnik odpowiedział jedynie za narażenie na utratę zdrowia, a kierująca samochodem za nieudzielenie pomocy.

Polski Czarnobyl

Polski Czarnobyl

60-tysięczne miasto leżące na ekologicznej bombie! W Zgierzu składowane jest ponad pół miliona ton trujących śmieci. W Zgierzu w województwie łódzkim, na terenach należących niegdyś do zakładów przemysłowych, znajdują się dziś nielegalne składowiska toksycznych odpadów.

Sami sobie biegłymi

Sami sobie biegłymi

Młody chłopak zostaje porażony prądem o wysokim napięciu. Cudem uchodzi z życiem. Krystian przechodzi kilkanaście operacji, w tym przeszczepy skóry. Chociaż wypadek miał miejsce przy transformatorze, prokuratura nie jest w stanie ustalić, kto za niego odpowiada.

Wzięli, nie zamierzają oddać

Wzięli, nie zamierzają oddać

Przekręt na wielką skalę, na którym stracą m.in. mieszkańcy Opola i Skarb Państwa. Wielkie centrum handlowe świeci pustkami, a wszystko w wyniku decyzji opolskich sądów. Zorganizowana grupa zaciąga wielomilionowy kredyt w banku i... nie zamierza go spłacać.

Wróg u drzwi...

Wróg u drzwi...

Panią Ewelinę prześladują sąsiadki. Wielokrotnie jej grożono, doszło nawet do pobicia. Chociaż organy państwowe widzą problem, to nic nie mogą zrobić- jedna z kobiet jest uznana za niepoczytalną.

Tylko koni żal...

Tylko koni żal...

Stadnina koni z wieloletnią tradycją może przestać istnieć przez błędy urzędników. Komornik ściągnął już kilkaset tysięcy złotych za dług... spłacony niemal 20 lat temu.

Sprawa Ewy Tylman - wciąż więcej pytań niż odpowiedzi

Sprawa Ewy Tylman - wciąż więcej pytań niż odpowiedzi

Kilka lat śledztwa, długi proces, oczy całej Polski zwrócone na sprawę i... nic. Po wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu nadal nie wiemy, jak zginęła Ewa Tylman.

Dla dobra dzieci?

Dla dobra dzieci?

Mężczyzna walczy o opiekę nad dziećmi. Żona oskarża go o przemoc i wykorzystywanie seksualne córki. Prokuratura wydaje zakaz kontaktu.

Archiwum