Przedsiębiorca potraktowany jak bandyta

Przedsiębiorca potraktowany jak bandyta

Przedsiębiorca został potraktowany jak groźny bandyta. Policja zabrała go od umierającej żony i przewiozła na przesłuchanie do Urzędu Skarbowego. Był sylwester 2018 roku. Czy akcja miała miejsce tylko dlatego, że dzień później zobowiązanie wobec skarbówki uległoby przedawnieniu?

Oszukiwał, czy został oszukany?

Oszukiwał, czy został oszukany?

Niepełnosprawny mężczyzna chciał żyć samodzielnie. Podjął się pracy, miał być kurierem. Okazało się, że padł ofiarą oszustów - zamiast zwykłych paczek nieświadomie przenosił wyłudzone pieniądze. Teraz prokuratura oskarża go o działanie metodą na wnuczka i chce wsadzić do więzienia.

Wina po złej stronie?

Wina po złej stronie?

Na jednej z osiedlowych uliczek w Poznaniu koparka przejechała mężczyznę. Prokuratura umorzyła postępowanie, nie przesłuchując kierowcy. Mimo, że taki sprzęt nie miał prawa tam wjechać, śledczy uznali, że winny jest pieszy.

Nielegalny zestaw

Nielegalny zestaw

O tym, że policjanci korzystają z mierników prędkości nieudolnie, informowaliśmy już wcześniej. Teraz okazuje się, że mogą to robić również nielegalnie! Pan Damian wygrał przed sądem z policją, bo ta, aby wlepić mu mandat skorzystała z niezgodnego z prawem połączenia sprzętu..

Radar ponad wszystko

Radar ponad wszystko

Zawodowy kierowca stracił prawo jazdy, chociaż miał dowód, że jechał wolniej. Policja nie wzięła pod uwagę wydruku z tachografu i tego, że w pojeździe był zainstalowany ogranicznik prędkości.

Skandaliczny transport

Skandaliczny transport

Niedziałające sygnały świetlne, niekompetentna załoga nieposiadająca uprawnień do pracy, niesprawne EKG i problem z wymianą butli z tlenem. W takich warunkach odbył się transport między szpitalami pacjentki czekającej na przeszczep serca. Kobieta zmarła, a teraz prokuratura bada czy miały na to wpływ skandaliczne warunki w karetce.

Zbudował dom... na dachu bloku!

Zbudował dom... na dachu bloku!

W Jastrzębiu-Zdroju zbudowano... dom na dachu bloku! Konstrukcja jest nielegalna i zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, jednak nikt nie jest w stanie przeprowadzić rozbiórki.

“Myśleliśmy, że zostaniemy potraktowani jak normalna para...”

“Myśleliśmy, że zostaniemy potraktowani jak normalna para...”

Jolanta i Piotr od dwóch lat są parą. Obydwoje są niepełnosprawni. Mimo to chcą prowadzić normalne życie. Nie pozwala im na to państwo. Urzędnicy nie zgodzili się na ślub, a teraz biegli sądowi wypytują ich o sprawy intymne.

Kara za dobre serce?

Kara za dobre serce?

Ogród zoologiczny z Poznania, który przygarnął cudem uratowane tygrysy zmaga się z bezduszną biurokracją. Czy za chęć ratowania zwierząt jego pracownicy będą musieli ponieść konsekwencje?

Policja wydała miliony, pomiary wciąż niewiarygodne

Policja wydała miliony, pomiary wciąż niewiarygodne

Policja wydała kilkanaście milionów złotych na nowe radary. To miało rozwiązać problem błędnych pomiarów prędkości. Nie rozwiązało... Dlaczego zdecydowano się na zakup sprzętu, który nawet zdaniem nowych władz Głównego Urzędu Miar nie nadaje się do precyzyjnych pomiarów na drodze?

Czuje się jak u siebie...

Czuje się jak u siebie...

Wynajęli mieszkanie, nie mogą go odzyskać! Lokatorka od kilku lat nie płaci za wynajem, a dodatkowo bez zgody właścicieli otworzyła w lokalu biznes! Dlaczego komornik nie może przeprowadzić eksmisji, mimo że kobieta ma własny dom?

Prawo matki?

Prawo matki?

Chora psychicznie kobieta kilkukrotnie ugodziła nożem swoje dziecko. Chłopiec cudem przeżył, a ona trafiła do szpitala psychiatrycznego. Po wyjściu z zakładu, sąd zgodził się aby matka mogła spotykać się z dzieckiem.

Archiwum