Bez alimentów, bez domu, bez szans?

Bez alimentów, bez domu, bez szans?

Należy jej się pół miliona złotych, a jest wyrzucana z domu. Kobiecie wraz z dwójką dzieci grozi eksmisja, ponieważ nikt nie przeszkodził byłemu mężowi, dłużnikowi alimentacyjnemu, w ucieczce z majątkiem.

Skandaliczny transport

Skandaliczny transport

Niedziałające sygnały świetlne, niekompetentna załoga nieposiadająca uprawnień do pracy, niesprawne EKG i problem z wymianą butli z tlenem. W takich warunkach odbył się transport między szpitalami pacjentki czekającej na przeszczep serca. Kobieta zmarła, a teraz prokuratura bada czy miały na to wpływ skandaliczne warunki w karetce.

Policja wydała miliony, pomiary wciąż niewiarygodne

Policja wydała miliony, pomiary wciąż niewiarygodne

Policja wydała kilkanaście milionów złotych na nowe radary. To miało rozwiązać problem błędnych pomiarów prędkości. Nie rozwiązało... Dlaczego zdecydowano się na zakup sprzętu, który nawet zdaniem nowych władz Głównego Urzędu Miar nie nadaje się do precyzyjnych pomiarów na drodze?

Smsy prawdy

Smsy prawdy

Młoda dziewczyna umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Dzięki determinacji rodziców, po latach pojawia się szansa na rozwikłanie zagadki. W naszym programie zaprezentują ważne dowody, do których nie byli w stanie dotrzeć prokuratorzy.

Wiedzą wszyscy, tylko nie prokurator

Wiedzą wszyscy, tylko nie prokurator

Przedsiębiorca został oszukany przez firmę kurierską na ponad pół miliona złotych. Prokuratura nie potrafi ustalić kto jest winny, pomimo tego, że sam poszkodowany wskazał potencjalnego sprawcę.

Lichwiarska pożyczka

Lichwiarska pożyczka

Pożyczył 75 tysięcy złotych. Oddał ponad milion. Wyroki bezwzględnego więzienia zapadły dopiero po ośmiu latach procesu. Mężczyźni, którzy, grożąc śmiercią, domagali się spłaty lichwiarskich odsetek, są nadal na wolności.

Grubymi nićmi szyte

Grubymi nićmi szyte

Uczciwy krawiec z Łodzi ma trafić na 6 lat do więzienia za handel bronią i narkotykami. Sąd dał wiarę skruszonemu gangsterowi, który wskazał go jako sprawcę przestępstw. Skazał Tadeusza Spychalskiego bez żadnych innych dowodów. Jak to się stało, że nagle szanowany, niekarany obywatel został pomówiony przez gangstera? Powodem mogła być znajomość pana Tadeusza z żoną gangstera, o którą ten był chorobliwie zazdrosny.

Policjanci ponad prawem?

Policjanci ponad prawem?

Funkcjonariusze pobili dziewiętnastolatka, ale sąd sprawę umorzył, ze względu na „niską szkodliwość społeczną”. W następnym wyroku policjanci w ogóle zostali uniewinnieni. Cały czas pracują. Jeden z nich - nawet awansował. – Bili mnie na oślep. Bałem się o swoje życie – mówi chłopak. To już kolejna taka historia w ostatnim czasie.

Prawo matki?

Prawo matki?

Chora psychicznie kobieta kilkukrotnie ugodziła nożem swoje dziecko. Chłopiec cudem przeżył, a ona trafiła do szpitala psychiatrycznego. Po wyjściu z zakładu, sąd zgodził się aby matka mogła spotykać się z dzieckiem.

Czuje się jak u siebie...

Czuje się jak u siebie...

Wynajęli mieszkanie, nie mogą go odzyskać! Lokatorka od kilku lat nie płaci za wynajem, a dodatkowo bez zgody właścicieli otworzyła w lokalu biznes! Dlaczego komornik nie może przeprowadzić eksmisji, mimo że kobieta ma własny dom?

Sprawa Ewy Tylman - wciąż więcej pytań niż odpowiedzi

Sprawa Ewy Tylman - wciąż więcej pytań niż odpowiedzi

Kilka lat śledztwa, długi proces, oczy całej Polski zwrócone na sprawę i... nic. Po wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu nadal nie wiemy, jak zginęła Ewa Tylman.

Komornik sprzedał jej dom za bezcen

Komornik sprzedał jej dom za bezcen

Kobieta straciła dom za nie swoje długi. Komornik zlicytował go za 48 tys złotych, czyli za… jedną czwartą wartości! Efekt jest tego taki, że matka z pięciorgiem dzieci nie ma się gdzie podziać. Pieniędzy też nie odzyskał wierzyciel – bo większość z licytacji domu – z 48 tysięcy złotych - wziął … komornik dla siebie.

Archiwum