Transformator - pułapka

Transformator - pułapka

Firma energetyczna zostawiła śmiertelną pułapkę w nieczynnej stacji transformatorowej! Zginął młody mężczyzna, jednak prokuratura nie stawia zarzutów!

Wyszedł, żeby mataczyć?

Wyszedł, żeby mataczyć?

Młody mężczyzna został skatowany i poniżony. Jego oprawca, zdaniem sądu, na wyrok może czekać na wolności, mimo że próbuje mataczyć w śledztwie.

Oskarżony z przypadku

Oskarżony z przypadku

Podczas dyskoteki dochodzi do pobicia nastolatka. 16 latek jest pijany, nie potrafi wskazać kto go zaatakował. Po kilku dniach jednak pojawia się na policji i oskarża Krzysztofa Kalisza- miał go rozpoznać na zdjęciu z imprezy na Facebooku. Wszystkie dowody świadczą o tym, że wskazany chłopak nie mógł brać udziału w pobiciu, mimo to prokuratura kieruje akt oskarżenia.

Skazany za kogoś innego?

Skazany za kogoś innego?

Pójdzie siedzieć za przestępstwa kogoś innego? Pan Piotr został skazany na ponad 7 lat więzienia za przemyt narkotyków, mimo że poza zeznaniami małego świadka koronnego nie ma na niego żadnego dowodu. Zdaniem pana Piotra pomylono go z innym mężczyzną o tym samym imieniu i nazwisku.

Sąsiad z piekła rodem

Sąsiad z piekła rodem

Najpierw prześladował sąsiadów, policja nie reagowała. W końcu brutalnie zabił jednego z nich. Jednak po 3 miesiącach wyszedł na wolność. Jak to możliwe, że agresywny mężczyzna może terroryzować cały blok i pozostać bezkarnym?

Bez rodziców i mieszkania

Bez rodziców i mieszkania

Urzędnicy chcą odebrać osieroconym dzieciom jedyną rzecz, jaka została im po rodzicach! Trójka rodzeństwa walczy o mieszkanie w którym się wychowywała.

Wykorzystał niepełnosprawnego- broni go prokuratura

Wykorzystał niepełnosprawnego- broni go prokuratura

Niepełnosprawny został wykorzystany i oszukany przez lokalnego biznesmena. Mężczyzna stracił wszystko co posiadał... Chociaż początkowo sąd skazał oszusta, teraz może się okazać, że uniknie on odpowiedzialności, bo w jego obronie stanął... prokurator!

"Sprzątnęli" mu sejfy

"Sprzątnęli" mu sejfy

Włamywacze, w biały dzień i w obecności właściciela wynoszą z domu dwa sejfy z pieniędzmi i biżuterią. Pomimo dowodów podanych na tacy, prokuratura przez blisko 4 lata nie przesłuchuje najważniejszego świadka w sprawie, a śledztwo umarza.

Dorosły sądzony jak dziecko?

Dorosły sądzony jak dziecko?

44 latek sądzony jak dziecko? Policjanci z Archiwum X twierdzą, że znaleźli sprawcę brutalnej zbrodni sprzed lat. Problem w tym, że podejrzany miał wtedy 13 lat i dzięki temu może uniknąć kary.

Więzienny biznes

Więzienny biznes

Największy skandal w historii polskiego więziennictwa? Grupa strażników więziennych, na której czele stał słynny gangster "Słowik", miała handlować za murami alkoholem, narkotykami i pornografią.

Grabież w białych rękawiczkach

Grabież w białych rękawiczkach

Kolejne wyłudzenia dziesiątek milionów z banku. Okazuje się, że dziś nie opłaca się napadać na banki z bronią w ręku. Dużo skuteczniejsza i bezpieczniejsza jest grabież pod przykrywką działalności biznesowej.

"Totalny oszust..."

"Totalny oszust..."

Młoda para postanowiła kupić mieszkanie- niestety trafili na nieuczciwego pośrednika, który zniknął z 40 tysiącami zaliczki. Sprawa trafiła do komornika. Ten jednak nie jest w stanie zlokalizować przedsiębiorcy, bo pod adresem podanym jako siedziba firmy, znajduje się… Urząd Stanu Cywilnego!